Trendy slnečné okuliare

Nosíme ich azda každý deň, za každého ročného obdobia. Vyberáme si ich nielen podľa oblečenia, podľa nášho vkusu, našej nálady ale i podľa poslednej módy. A práve móda je to čo nás asi ovplyvňuje najviac. A to nielen pri výbere slnečných okuliarov.

Okuliare si vyberáme nielen na základe zdravotného stavu, či potreby, ale i ako módny doplnok. Slnečné okuliare veľmi radi používame, ale aj ľudia si takto potrebujú podčiarknuť svoju jedinečnosť tak zaujímavým doplnkom ako sú okuliare.

Slnečné okuliare na tento rok sa líšia nielen svojím vzhľadom ale predovšetkým svojou originalitou. Výber slnečných okuliarov je potrebné dobre zvážiť, najmä, ak si potrpíme na kvalitu, ochranu ale i štýl. Dobré slnečné okuliare nám zvýraznia naše črty a lícne kosti. Naopak nevhodne zvolenými okuliarmi si môžeme spôsobiť zakrytie našich tvárových predností. Z materiálov sa aj najčastejšie používa plast, a čoraz častejšie siahame aj po okuliaroch, ktoré nesú zvučné mená módnych značiek.

Asi najväčším výstrelkom na tento rok v dámskych okuliaroch sú okuliare typu mačacích očí. Už podľa názvu nám to môže napovedať to, že svoj názov majú podľa tvaru skiel , ktoré pripomínajú tvar očí u mačiek. Na ich nosenie si človek musí nielen zvyknúť, ale ich nosenie je veľmi pohodlné. A pristane asi väčšine typu žien.

Ďalším módnym doplnkom v tvare slnečných okuliarov sú okuliare, ktoré majú tvar motýľa. Tieto typy okuliarov majú typický znak, ako sú veľké sklíčka, pôsobia štýlovo a elegantne. V obľube ich nosia módne ikony, rôzne herečky, či módny návrhári.

Obľúbenými slnečnými okuliarmi sú okuliare, ktoré majú okrúhle sklíčka. Okrúhle okuliare pôsobia uvoľnene, veľmi neformálne, no zároveň aj elegantne a na ulici rozhodne pútajú pozornosť iných ľudí. Pri ich výbere ale musíme byť opatrný, pretože sa nehodia každému typu tváre. A pri ich výbere by sme mali dať aj na názor iných.

Ak patríme medzi dámy, ktoré sú viac športový typ, tak ani tu nemusíme byť smutné. Na tento rok sa hodia do našej výbavy športové okuliare, ktoré sú dostatočne veľké, a sklíčka majú rôzne farby.

Ani vo svete pánskej módy sa nemusíme obávať toho, že by naše silnejšie polovičky boli pozadu. Je síce pravda, že naše chlapské polovičky nemajú na výber z toľkých druhov, ale tiež tu treba podotknúť, že páni si skôr potrpia na funkčnosť, kvalitu a cenu. Páni si skôr vyberajú slnečné okuliare s väčšími typmi sklíčok, a tiež si okuliare kupujú na dlhšie časové obdobie. Páni asi tiež ocenia okuliare, ktoré sú bezrámové. Tieto okuliare dovolia vyniknúť prirodzenosti. Sú zhotovené z jediného kusu materiálu bez zbytočných rušivých nitov a spojov. Dokážu sa aj vyhotoviť presne podľa požiadaviek konkrétneho zákazníka. Môžeme si vybrať materiál, farby, aj tvar okuliarovej šošovky.

Pri kúpe slnečných okuliarov, ale treba mať na pamäti, že všetky by sme si mali riadne vyskúšať. Slnečné okuliare by nám mali presne sadnúť, nemali by nás nikde tlačiť, ale ani naopak nemali by byť príliš veľké. Nepohodlné alebo zle padnúce modely okuliarov, nás budú obťažovať a neustále upravovanie nás môže obťažovať.

www.okuliarerayban.sk