Okenné fólie

Okenné fólie chránia sklenené plochy, vás, aj váš majetok.

Bezpečnostné fólie na sklo sú číre, bezfarebné fólie, ktoré po nalepení vytvárajú zábranu pre vandalov,  zároveň zabezpečia, že pri rozbití sklo zostane v jednom celku a tak vás chránia voči poraneniu úlomkami. V rôznych hrúbkach okenné fólie spĺňajú požiadavky poisťovní pri zabezpečení majetku. Estetická hodnota je oproti mrežiam na okne jasná.

Protislnečné fólie na okná, výklady a iné sklenené plochy z vonkajšej, či vnútornej strany. Interiérové fólie sa používajú pri miernom tepelnom prestupe, exteriérové pri vysokom tepelnom prestupe.  Fólie prinášajú úsporu energií, elimináciu klimatizácie, vytvorenie súkromia. Špeciálne fólie odrážajú svojim zložením teplo späť do interiéru.

Nielen na sklo sa používajú protislnečné fólie. Fólie na polykarbonát sa inštalujú najmä vo výrobných halách, aby sa zmenšili prestupy tepla, ale aj na prístrešky, podkrovné okná a zakryté letné terasy.

Na sklá pre firemné vstupy, oddeľovacie steny, označenie sklených plôch sa používajú dekoračné fólie. Funkcia vytvorenia súkromia sa prelína s dekoračnou funkciou.

Okenné fólie majú viacero výhod , ako je napr. znižovania tepla v interiéri, znižujú náklady na klimatizáciu,lepší vzhľad okenných tabúľ, ale sú dobré aj na našu ochranu, či ochranu pred slnečným žiarením.

Okenné fólie ktoré sú jednoduchou a aj nie drahou možnosťou na zlepšenie ochrany pred priamym slnečným žiarením. Nevýhodou je azda len to, že fólie by sa nemali používať na okná, ktoré majú menšiu hrúbku ako 3 mm. A tiež ich nemôžeme používať na umelé materiály ako je plexisklo, či polykarbonáty, odrážanie slnečných lúčov znamená menej svetla v byte, kvôli tmavším oknám môžu mať istý problém izbové kvety.

Rovnako dobre slúžia aj proti prehrievaniu interiéru a proti UV a IR žiareniu. Najmä s UV žiarením sa fólie vedia naozaj dobre popasovať, veď prenikanie slnečného žiarenia dokážu znížiť až o 90 percent. Samotné okenné tabule nezabránia prenikaniu UV žiarenia a slnečnej energie, preto je použitie okenných fólií tým lepším riešením.

Možno si kladiete otázku ako sa čistia okná s týmito fóliami. Ale je to jednoduché. Čistíme ich bežným spôsobom, ako umývame okná v domácnosti. Väčší pozor treba dávať aj pri jarnom či jesennom umývaní okien. Aj keď tie kvalitnejšie fólie sú vybavené aj ochrannou vrstvou proti poškriabaniu práve v takýchto prípadoch, neodporúča sa požívanie práškov. Na čistenie sú najmä tekuté prostriedky, a mäkká handra či špongia. Ale treba sa tiež vyvarovať použitiu rozpúšťadiel, alebo iné chemické látky.

Pri ich výbere si nechajte poradiť od odborníka.

www.ravafol.sk