4 tipy na prevzdušnenie trávnika vertikutátorom

Tipy na prevzdušnenie trávnika vertikutátorom

Vertikutátory sú skvelé na siatie semien, prevzdušňovanie a vyrovnávanie trávnikov. Tento článok vám ukáže tipy, ktoré potrebujete, aby ste si uľahčili život ako záhradkár alebo farmár! Pozrite si tieto jednoduché tipy – môžu vám ušetriť čas.

Prevzdušňujte trávnik, aby ste zlepšili jeho kvalitu a zadržali tak viac vody

Prevzdušňovanie trávnika je jedným z najlepších spôsobov, ako zlepšiť jeho kvalitu a zadržať vodu. Prevzdušňovanie trávnika stimuluje rast zdravých vlákien trávy, čo následne pomáha odstraňovať znečisťujúce látky z atmosféry. Prevzdušňovanie navyše dodá pôde vlhkosť, čo pomôže vašim rastlinám absorbovať viac dažďa a podzemnej vody.

Ak žijete v oblasti s množstvom prachu, peľu alebo iných znečisťujúcich látok vo vzduchu, prevzdušňovanie trávnika je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie a znížiť znečistenie ovzdušia. Prevzdušňovanie tiež znižuje hladinu kyslíka v podmáčaných pôdach, čo môže viesť k škodlivému rastu rias.

Na prevzdušnenie trávnika použite záhradný vertikutáror alebo prevzdušňovač. Uistite sa, že ste po prevzdušnení vyprázdnili vrece s trávnikom, aby prípadné nečistoty neskončili neskôr na vašom dvore.

Ak ste sa práve presťahovali do nového domu, možno budete musieť trávnik často prevzdušňovať

Prevzdušnenie trávnika by sa malo zvážiť v prípade pôd, ktoré majú málo alebo žiadne organické látky a kde sú kyslosť (pH pod 6,8) a koncentrácie bóru nad určitými úrovňami. Tieto podmienky sa zvyčajne vyskytujú na novovybudovaných pozemkoch alebo na pôdach, ktoré boli narušené stavebnou činnosťou, ako je výstavba ciest, ťažba skál atď.

Prevzdušňovanie vášho trávnika môže pomôcť zlepšiť schopnosť pôdy zadržiavať vodu a živiny, čo povedie k zdravšiemu trávniku. Pri prevzdušňovaní trávnika sa snažte vyhnúť nárazom do kameňov alebo koreňov.

    Feed has no items.

Prevzdušnenie viac ako 260 štvorcových metrov zaberie cca 30 minút

Prevzdušňovanie trávnika je dôležité pre zdravý trávnik, ktorý odoláva rastu buriny a poskytuje pekný rovný povrch na prechádzky, hranie a iné aktivity.

Prevzdušňovanie trávnika je možné vykonať pomocou prevzdušňovača alebo vertikutátora. Pri prevzdušňovaní trávnika je potrebné zvážiť niekoľko faktorov: typ trávy, stav pôdy, veľkosť plochy, ktorá sa má prevzdušňovať, a typ použitého prevzdušňovacieho zariadenia.

Prevzdušnením trávnika sa v zemi vytvoria otvory, ktoré umožnia prúdenie vody a vzduchu. Pomôže to zlepšiť štruktúru pôdy a obsah vlhkosti, odstrániť semená buriny a podporiť zdravý rast rastlín.

Možno budete musieť rozsypať granule hnojiva po trávniku

Ak chcete prevzdušniť trávnik, nemusí to byť také jednoduché, ako hodiť vrecko s hnojivom na zem a odísť. Budete musieť najskôr rozsypať granule hnojiva po trávniku.

Rozsypanie granúl hnojiva im pomôže dostať sa do všetkých častí trávnika, zatiaľ čo prepichovanie im pomôže klesnúť hlboko do pôdy. Hnojivo môžete napichovať alebo rozsypať pomocou rozmetadla alebo lopaty.

Keď už hnojivo aplikujete, je dôležité ho dobre zaliať. Prevzdušňovanie trávnika nepomôže, ak všetka pôda zostane suchá. Dobré zalievanie pomôže zvlhčiť pôdu a podporiť rast rastlín.

    Feed has no items.