Gumáky, jedinečná obuv do dažďa

Móda sa mení a s ňou prichádzajú aj nové módne trendy. Nie je to tak dávno, čo sa gumáky stali bežnou obuvou do daždivého počasia. Hodia sa na bežné nosenie do mesta, na párty, aj na prechádzku prírodou. A čo si obuť na naše nohy, tak aby zostali v suchu a v teple aj v daždivom počasí? Ideálne sú kvalitné dámske gumáky, ktoré sú nielen funkčné, ale aj krásne farebne a materiálovo navrhnuté. 

Gumáky opäť zaznamenávajú svoj návrat a stále viac sa dostávajú do podvedomia zákazníkov. Sú významnou súčasťou nášho botníku. Siahame po nich v daždivom lete, zateplené gumáky určite využijeme aj počas celého roka.

Dizajnéri obuvi dávajú každému páru štýl a eleganciu  zároveň. Kombinácie farieb a vzorov sú nekonečné. Predajne ponúkajú jednoduché jednofarebné modely, aj pestrofarebné a žiarivé veselé farby. Kvetinové gumáky, kockové, či guličkové. Krkľavé aj pastelové farby. Elegantné gumáky v čiernej farbe v kombinácii napríklad s tmavou fialovou môžte bez strachu obuť aj k elegantnému outfitu. Nebojte sa experimentovať!

Obuv do dažďa zdobia rôzne doplnky, ako napríklad látkový vrch topánky, rôzne zakončenia pleteninou, či ozdobnou stuhou. Výnimkou nie sú ani výrazné spony, či filcové ozdoby a usňové šnúrky a strapce po celom vrchnom obvode topánky. Usňové časti, pracky či šnúrky slúžia na reguláciu obvodu  okolo lýtka. Vybrať so môžte vysoké gumáky, hodia sa k sukni po kolená, aj k džínsom. Nízke gumáky môžu byť menej nápadné, to však neplatí v prípade  výrazných farieb a použitých materiálov. Dozaista upútajú na prvý pohľad. 

Gumáky sa líšia aj štruktúrou povrchu. Hladký povrch je najčastejší, výnimkou však nie sú štrukúry dezénu napríklad hadej kože. Dámske gumáky sa vďaka tejto rôznorodosti tešia veľkej obľube. O to viac, ak sa predávajú spolus doplnkami ako dáždnik, či pršiplášť, ako inak s rovnakým motívom.

Nielen dámy vyhľadávajú pohodlie počas daždivých dní. Pánske gumáky sú tiež veľmi obľúbené. Vynikajú farebnými kombináciami podošvy a vrchnej časti dezénu. Výrazným prvkom sú štlové soplnky, ako napríklad pružinky v oblasti členku, alebo šnurovanie ako na klasickej topánke.

Kvalitné a pestré detské gumáky ocenia deti aj ich rodičia. Vaše ratolesti budú v suchu, aj keď si budú užívať skákanie do každej mláky.

Gumáky majú rôzne funkcie a okrem toho, že máme nohy v suchu, tak nám chránia naše nohavice, silonky alebo holé nohy pred špliechajúcim blatom a tiež sa vynikajúco očistia. Stačí ich len dať pod sprchu a sú ako nové. Dalo by sa povedať, že gumáky sú obuv lenivého človeka, pretože nemusí riešiť, aké je vonku počasie. A obúvajú si ich aj ľudia ktorí sa neboja zvedavých pohľadov a netypických doplnkov a radi experimentujú.

Vyrobené by mali byť zo zdravotne nezávadných materiálov, mali by sme sa v nich cítiť pohodlne, nikde by nás nemali otláčať a samozrejme, nemali by premokať. Gumáky sú vyrobené z materiálu, ktorý sa len tak ľahko neprereže ostrými predmetmi. Ich vnútro je potiahnuté špeciálnou látkou, aby nedochádzalo k nepríjemným zapareniu chodidla a kožným problémom. Do niektorých modelov sa dá kúpiť aj tepelná vložka, čím budeme mať chodidlá v teple. A rada na záver: ak ste už pred rozhodnutím, že si kúpite gumáky, zadovážte si o číslo väčšie ako bežne nosíte. Predsa len si do nich môžete dať aj teplejšiu ponožku, aby ste sa cítili pohodlne.

www.sona.sk