Dámska trendy obuv na jar

Jar je v plnom prúde, a aj naše nohy si zaslúžia aby sme ich obliekli do nových topánok. Zimné topánky je na čase dať do skríň, a je na čase aby sme vytiahli nové , pestré jarné topánky. Z medií sa ku nám dostáva viac informácií, čo je momentálne „in“ ,čo sa teraz nosí, a akých topánkach budete vyzerať štýlovo. A že práve neviete čo sa práve nosí,? No pokúsime sa Vám priniesť pár užitočných rád, nápadov a inšpirácií.

Dámske topánky v sezóne jar/ leto

Na rozdiel od zimy, kde vládnu skôr tmavé farby ako je čierna, alebo hnedá, či sivá, v jarnom šatníku topánok by mali prevládať svieže, výrazné farby, ako sú červená, žltá. Napokon pestrú ponuku nám ponúkajú nielen kamenné predajne obuvi, ale i čoraz viac vyhľadávaná možnosť nakúpiť topánky online. Netreba sa báť kombinovať farby oblečenia s topánkami, pretože je dokázané že farby nám pomôžu zdvihnúť náladu, ak ju máme pochmúrnu. A taktiež aj výrobcovia topánok nám na túto sezónu doprajú viac farebné topánočky, lodičky, balerínky, sandále, takže si môžeme vybrať zo širokej ponuky.

Jarná a letná dámska obuv

Do popredia sa dostávajú aj tiež zvieracie motívy, či motívy kvetín čo je troška prekvapujúce na túto jarnú sezónu. Napr topánky, ktoré sú vzorované celé malými kvietkami úplne oživia nielen Vaše nohy, ale aj šatník a vďaka nim zažiarite na každej udalosti.

Ďalšou novinkou v tejto jarnej sezóne sú aj topánky s otvormi, či topánky na vysokých podpätkoch.

Topánky s otvorenou špičkou skvelo ukážu na nohe počas jarných a letných dní. Sú priam ako stvorené na teplé jarné dni, a v takýchto topánočkách nám pekne ukážu naše nohy, budú pôsobiť ženskejšie a sexi.

Asi príde troška sklamanie pre všetky ženy a dievčatá, ktoré obľubujú nízke topánky, či balerínky. Módny návrhári, ale určujú na túto sezónu topánky s vyšším opätkom, a čím budú opätky vyššie tým je lepšie . A na svoje si určite prídu aj milovníčky topánok s vysokou platformou, kde je snáď povolené všetko. Či už zvolíte vyšší alebo nižší klin, budete sa v týchto topánkach cítiť pohodlne vďaka pevnej podrážke. Tu dominujú kvetinové motívy, korková alebo drevená platforma, často sú doplnené lýkovými alebo koženými povrázkami, ktoré pôsobia sviežo, sexi . Ak ste fanúšičkou pastelových farieb, neváhajte a choďte do toho. Budete jednoznačne in. V našich obchodoch dostaneme kúpiť rôzne modely, v rôznych farbách a kombináciách, takže na svoje si určite prídu aj najnáročnejší zákazníci. A topánky na platforme sú vyhľadávané aj u žien a dievčat, ktoré sú nižšieho vzrastu, pretože aspoň na chvíľu sú opticky vysoké.

Ale aj ženy, ktoré už nemajú v obľube topánky na vysokých opätkoch, alebo ich nemôžu nosiť napr. zo zdravotných dôvodov nemusia mať hlavu v smútku. Tzv. balerínky sú a aj boli v móde stále. Sú ideálne na nosenie, relax, či pri športovej móde. A tiež sú ideálne ak sa niekam ponáhľame, tak nám to pôjde rýchlejšie ako na vysokých opätkoch. Ale treba ma mať na pamäti,že ako je škodlivé dlhodobé nosenie vysokých topánok, tak to isté platí aj o balerínkach. Topánky by sme mali striedať, aby si naše nohy oddýchli, zregenerovali, či nespôsobili si iné zdravotné komplikácie.

Balerínky sú určené predovšetkým na nosenie počas teplých dní, ale mali by sme si vyberať také, čo nemajú príliš tenkú podrážku. Pretože v takých topánkach budeme cítiť pod nohami každý kamienok, všetky nerovnosti na ceste a po takej vychádzke by sa nám naše nohy asi nepoďakovali.

Ďalšou kategóriou v móde topánok sú – poltopánky.

Poltopánky sú jemne okopírované pánske topánky, a bývajú vyhotovené na nízkom, či vysokom podpätku, vpredu so šnurovaním, či prackami. Asi najpredávanejšie sú v čiernej farbe, a u svojich zákazníkoch nachádzajú čoraz väčšiu obľubu. Dajú sa nosiť k nohaviciam, kostýmom, ale aj ku šatám či šortkám, taktiež ako na voľné chvíle či do práce.

www.sona.sk