Fúkaná izolácia strechy: šetrite peniaze aj plánetu

Ste pripravení zlepšiť energetickú efektívnosť svojho domu a zároveň chrániť životné prostredie? Potom určite čítajte ďalej! Okrem toho, že sa dozviete o výhodách fúkanej izolácie strechy, zistíte tiež, ako s touto inovatívnou technikou môžete nielen ušetriť peniaze na účtoch za energie, ale aj znížiť ekologickú stopu. Nechajte sa inšpirovať a spravte niečo dobré pre váš dom i planétu Zem!

izolacia strechy setri peniaze aj planetu
Izolácia strechy: ušetrí peniaze aj planétu

Čo je fúkaná izolácia a pre aké typy striech ju možno použiť?

Fúkaná izolácia predstavuje nový a moderný spôsob izolovania striech, ktorý je stále viac obľúbenejší. Tento typ izolácie sa vyrába z recyklovaného papiera alebo skla, čo ju robí ekologickou a šetrnou k životnému prostrediu. Fúkaná izolácia má tiež veľmi dobré tepelné a zvukové izolačné vlastnosti, čím pomáha nielen ušetriť na nákladoch za energie, ale aj chránit vnútornú akustiku vášho domu.

Hlavným princípom fúkanej izolácie je jej aplikácia pomocou vzduchotlačnej fúkačky, pričom sa umiestňuje medzi podlahové trámce alebo do stropného priestoru striechy. V dôsledku tohto procesu dochádza k plneniu neprístupných miest ako napríklad okrajov strechy alebo ťažko dostupných rohoch. Tento spôsob aplikovania zaisťuje dokonalé zakrytie priestorov bez tvorby trhlín alebo medzier a teda minimalizuje straty tepla.

Fúkaná izolácia môže byť použitá pre rôzne typy striech vrátane sedlových, pultových aj rovných strech. V prípade sedlových a pultových striech sa fúkaná izolácia umiestňuje pod strešné krytiny, medzi nosné trámy alebo na stropnú konštrukciu.

Výhody fúkanej izolácie – ekologické aj ekonomické

Prečo je dôležité myslieť na životné prostredie a ako nám pri tom môže pomôcť fúkaná izolácia strechy? Existuje niekoľko ekologických výhod, ktoré by ste mali poznať, ak máte v pláne zlepšiť energetickú efektívnosť vášho domu.

robotník pri aplikovaní fúkanej izolácie
 1. Nižšia spotreba energie a emisie skleníkových plynov:
  Vďaka fúkanej izolácii sa predchádza úniku tepla cez strechu, čím sa znižuje spotreba energie potrebnej na vykurovanie vášho domu. To znamená aj nižšiu produkciu skleníkových plynov, ktoré sú hlavnou príčinou globálneho otepľovania.
 2. Dlhodobé úspory nákladov:
  Keďže fúkaná izolácia dokonale uzavrie priestor medzi stropom a strechou, vaše vykurovacie systémy nebudú musieť pracovať tak tvrdo na udržanie požadovanej teploty v dome. Toto vedie k dlhodobým úsporám vo forme nižších nákladov na energiu a ohrev domu.
 3. Zvuková izolácia:
  Fúkaná izolácia tiež ponúka dobrý stupeň zvukovej izolácie, čo znamená do vášho domu. To je ideálne v oblastiach s veľa dopravou alebo pri hlukovom prostredí.
 4. Odolnosť voči plesni a vlhkosti:
  Fúkaná izolácia pomáha chrániť vašu strechu pred vlhkosťou. Keďže je vyrobená z hydrofóbnych materiálov, neabsorbuje vodu – zabraňuje rastu plesní a hniloby.
 5. Trvanlivosť:
  V porovnaní s inými typmi izolácii, fúkané izolácie majú dlhšiu životnosť a potrebujú menej údržby. To znamená, že sa nebudú musieť často meniť alebo opravovať, čo znižuje množstvo odpadu a vplyv na životné prostredie.
 6. Recyklovateľnosť:
  Fúkaná izolácia je z recyklovaných materiálov už vyrobená – je tomu ale aj naopak. Na konci svojej životnosti je zase recyklovateľná . čo pomáha znížiť množstvo odpadu a zdrojov potrebných na výrobu nových izolácií.

Fúkaná izolácia strechy je nielen ušetrením peňazí na účtoch za energie, ale aj odovzdaním svojho podielu na ochrane životného prostredia. V dnešnom svete, kde sa stále viac snažíme o udržateľný a ekologický spôsob života, je fúkaná izolácia skvelou voľbou pre domy a budovy. Dúfame, že tento článok vám pomohol pochopiť viac o fúkanej izolácii a prečo by ste sa mali rozhodnúť pre ňu pri renovácii vášho domova. Urobili ste aj vy nejaké kroky k ekologickejšiemu životnému štýlu? Nechajte nám vedieť vo vašich komentároch!

Mali by ste záujem o bezplatnú cenovú ponuku fúkanej izolácie pre váš projekt?

Poznáme tých najlepších odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami a praxou – Dachteam (pre západné, južné a stredné Slovensko) a Sumegastav (pre východ). Kompletné informácie, ako aj formulár na vypracovanie bezplatnej cenovej ponuke nájdete priamo na ich webstránke www.fukame.sk.

Ďalšie články

Žiadne komentáre na zobrazenie.

Pridajte Komentár