Kedy je ideálne postaviť alebo kúpiť bazén?

žena na ružovom nafukovacom kolese v bazéne
Bazény PBISIS Pools

Zdá sa, že aktuálna doba stále viac nahráva do kariet tým, ktorí vlastnia rodinný dom, resp. tým, ktorí majú pozemok a môžu si tak zadovážiť vlastný bazén. Či už z dôvodu stále viac horúcejších dní počas letného obdobia alebo ako dôsledok pandemických opatrení a s tým súvisiacich “problémov” s cestovaním. Dopriať si teda horúce leto (a nie len leto) vo vlastnom prostredí a s vlastným bazénom je, dá sa povedať, výhrou v lotérii.

Ak výstavbu bazéna ešte len plánujete, no neviete sa rozhodnúť pre výber správneho obdobia, v tomto článku vám ozrejmíme základné pozitíva a negatíva výstavby bazéna na jar a počas jesene.

Stavba/ Inštalácia bazéna na jar

Väčší výber bazénov a novinky

Pokiaľ prahnete po novinkách a najnovších trendoch, počkajte si na jarnú sezónu, ktorá so sebou prináša plejádu najmodernejších technológií a nových modelov nadchádzajúcej sezóny. S tým však súvisí aj vyššia cena bazénov ako v posezónnom/jesennom období.

Krásne jarné počasie = rýchlejšia montáž bazéna

Nie je to síce pravidlom, ale pokiaľ je jarné počasie krásne teplé, odzrkadlí sa to na rýchlosti montáže. Pre samotnú inštaláciu technológie je potrebná teplota cca 10 °C. Pri montáži v nižších teplotách sa používajú drahšie materiály a postupy.

Ak objednáte bazén počas zimných mesiacov, ušetríte

Tak, ako to býva zvykom po Vianociach, obchodníci lákajú na zaujímavé ceny v januári-februári aj v bazénovom “sektore”. Preto sú tieto mesiace ideálne na kúpu bazéna z predchádzajúcej sezóny.

Stavba/ Inštalácia bazéna počas jesene

Jeseň je obdobie výhodných cien bazénov

Dozvuky z horúceho leta vedia častokrát presvedčiť o kúpe bazénu na ďalšiu letnú sezónu. Obchodníci o tom dobre vedia a práve preto ponúkajú zvýhodnené ceny bazénov, čo vedie k finálnemu rozhodnutiu – “Áno, chcem bazén”. Ak k nim patríte aj vy, jeseň je za dverami, poponáhľajte sa. Je potrebné myslieť na to, že na jeseň mávajú bazenári mnoho práce, takže čím skôr ich oslovíte, tým väčšia šanca, že bazénovať budú aj u vás.

Úprava bazénového okolia

Nestačí len bazén zapustiť do zeme – treba myslieť aj na doladenie okolitého prostredia bazéna. Či už plánujete skrášliť ho trávnikom alebo terasou, jeseň je na to ideálnym ročným obdobím. Všetka vaša snaha sa napokon odzrkadlí na jar a keď budete mať šťastie na krásne teplé počasie, môžete zahájiť kúpanie vo vašom vlastnom novom bazéne.

Nedostatok rozpočtu na kompletnú výbavu bazéna? Nevadí.

Veľkou výhodou výstavby bazéna počas jesene je, že si môžete rozložiť rozpočet a bazénovú technológiu s príslušenstvom vyriešiť až na jar. Na jeseň zaplatíte len za „teleso“ bazéna.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, vždy si dobre zvážte všetky pre a proti. Obráťte sa s výberom a s otázkami na skúsených odborníkov, ktorí vám na základe vašich požiadaviek presne poradia, aký bazén pre vás bude ideálny a ako postupovať pri jeho výstavbe a v ostatných krokoch.

Bazény od firmy PBISIS Pools splnia všetky vaše očakávania. Vyberte si z rôznych typov, materiálov či odtieňov. Záleží len na vás. 

* použitý zdroj obrázku: pexels

Pridajte Komentár