Dámska jesenná obuv – kotníčky a jesenné čižmy

Pomaly nám klope na dvere jeseň a letné dámske lodičky striedajú pohodlné a hlavne teplé jesenné topánky. Cez leto sme si zvykli chodiť v žabkách,  pestrofarebných sandáloch, balerínkach, no cez jesenné obdobie sa už tešíme na členkové topánky, sexi dámske kotníčky, či jesenné čižmy. Každú jeseň sú trendy iné topánky. Menia sa materiály, farby, aj ozdobné aplikácie. Vo všeobecnosti však letia kotníky na platforme, alebo vysokom opätku, neprehliadnuteľné sú aj vysoké jesenné čižmy.

Väčšina žien má v obľube nosenie lodičiek. Lodičky si užijeme ešte počas babieho leta, kým teplota neklesne k nule. Krásne ukážu na ženskej nohe, pôsobia elegantne a sviežo. Odhalený priehlavok, opätok a pevný tvar, to je len základný predpoklad, aby lodičky vyzerali tak, ako majú. Do popredia sa dostávajú lodičky s hrubším opätkom, ktorý má farebne iný vzhľad ako zvyšná lodička.

Dámske topánky na jeseň v tejto kolekcii sú prevažne kotníky, kotníky na platforme a kotníčky na šnurovanie. A práve kotníky na platforme budú udávať trend v kolekcii jesenných topánok. Veľkým hitom je tohto roku plný podpätok vo farbe topánky, prípadne potiahnutý tou istou látkou. S takouto jesennou obuvou budete in a dosiahnete optickú ilúziu dlhších nôh. A taktiež športová obuv – tzv. klinové tenisky na plnom podpätku sa tak zaraďujú medzi tohto ročné jesenné novinky. Elegantné pohodlie máte zaistené, vaše nohy budú navyše ako v bavlnke.

Túto jeseň jednoznačne kraľujú členkové čižmy. Čo sa farieb týka, jesenné sú opäť najviac in. Hnedá, oranžová, červená, avšak náchádzame aj výraznú, olejovo modrú. Jednoznačne kraľuje semiš a hladká koža. Výrazným a dominantným prvkom je šnurovanie. Doplnené je ozdobnou kožušinkou, ktorá lemuje okraj topánky, alebo len jemne vytŕča. Nesmierne trendové aj zakončenie topánky úpletom.

In je taktiež obuv s rustikálnymi prvkami a opotrebovaným vzhľadom. Robustná podošva pre kotníčky na platforme krásne predĺži postavu. Westernové čižmy sú rovnako, tak ako minulú sezónu stále in. Máte už v botníku dámske topánky na jeseň v pánskom štýle? Jednoznačne si ich zaobstarajte.

Pre ženy, ktoré nemajú v obľube topánky na vysokom opätku, alebo ich nemôžu nosiť zo zdravotných dôvodov, máme tip na elegantné balerínky. Tie nám naše nohy opticky nepredĺžia, ale milujeme ich pre ich pohodlie a špičkový vzhľad. Sú univerzálne, hodia sa ku každému outfitu. Do práce, na prechádzky, aj spoločenské udalosti.

Novinkou vo svete balerínok sú balerínky ktoré zakrývajú priehlavok. Niektorým z nás môžu pripomínať pánske mokasíny, no návrhári im dodali priam ženskú eleganciu a šmrnc. Nájdeme ich v rôznych farbách, tvaroch, veľkostiach s rôznymi odplnkami a izdobnými aplkáciami.

Aj kotníčky na šnurovanie sa nám vracajú do popredia. Vyznačujú sa stabilnými podpätkami a tvarovaným klinom. Vo farbe vedú všetky odtiene hnedej v semišovom prevedení. Členkové šnurovacie topánky na podpätku predstavujú obuv v niekoľkých farebných aj štýlových obmenách. Spoznáme ich podľa viacerých znakov ako je kombinácia viacerých materiálov, najmä semišu a lesklej kože, výrazné šnurovanie a kovové prvky.

Rôzne modely, farebne pestré a cenovo dostupné. Na svoje si príde určite každá žena.

www.sona.sk