Štýlové retro slnečné okuliare

Pojem “retro” nám tak trochu zovšednel. Len si spomeňte, čo všetko je dnes retro, čo si na to len hrá a čo je naozaj retro štýl. Pravdou ale zostáva, že retro je “in”. Nie je tomu inak aj vo svete okuliarov.

Pamätáte si slávne “lenonky” alebo naopak veľké plastové rámy? To všetko sú dnes retro okuliare a pribúda zákazníkov, ktorí dajú retro štýlu prednosť pred “klasikou”. Výrobcovia svetových módnych značiek nezabúdajú v žiadnej zo svojich kolekcií okuliarov slnečných a dioptrických na retro rad, predovšetkým v tvaroch a štýlu okuliarov Wayfarer.

Čo je charakteristické pre retro okuliare?

Retro okuliare majú väčšinou hrubšie plastové rámy alebo naopak kvapkovité rámy a väčšie okuliarové sklá. Práve nápadné veľké okuliarové sklá sú pre retro okuliare veľmi typické. Tieto štýlové slnečné okuliare prinášajú aj nezanedbateľnú výhodu, že cez takéto veľké okuliarové sklá je dobre vidieť. Retro okuliare sú moderné a na rozdiel od iných dočasných moderných štýlov, štýl retro pravdepodobne nezanikne.

Čo je charakteristické pre retro okuliare?

Retro okuliare majú väčšinou hrubšie plastové rámy alebo naopak kvapkovité rámy a väčšie okuliarové sklá. Práve nápadné veľké okuliarové sklá sú pre retro okuliare veľmi typické. Prinášajú aj nezanedbateľnú výhodu, že cez takéto veľké okuliarové sklá je dobre vidieť. Okuliare v štýle retro sú moderné a na rozdiel od iných dočasných moderných štýlov, štýl retro pravdepodobne nezanikne.

Štýlové slnečné okuliare Wayfarer
Wayfarer sú niekedy označované ako slnečné okuliare s najlepším dizajnom v histórii, alebo aj ako klasické okuliare v modernej podobe. Wayferer okuliare sú považované za najdlhšie trvajúcu módnu ikonu 20. storočia. Zo slnečných okuliarov sa postupne stal nenahraditeľný módny doplnok. Ako si v záplave typov, farieb a materiálov vybrať tie správne?

Vyberajte štýlové retro okuliare po celý rok na www.okuliarerayban.sk