Dámske kabelky, ktoré si obľúbite

Dámske kabelky ako bežná súčasť vášho outfitu rovnako podliehajú módnym trendom. Je niekoľko typov kabeliek a každý z nich sa hodí pre inú situáciu, inú udalosť. Ktoré typy kabeliek nosíme najradšej?

Spoločenské kabelky
Na svatbu svojej kamarátky, na ples, do divadla a iné spoločenské udalosti, k spoločenským šatám zvoľte malú spoločenskú kabelku. Kabelka bez remienku, či s jemnou retiazkou pojme všetko potrebné čo na výnimočnú príležitosť potrebujete.

Listová kabelka
Kabelka, ktorá sa kedysi nosila iba na spoločenské podujatia je už teraz doplnkom aj na bežné nosenie. Listová kabelka sa nosí v ruke, jej nápadité tvary doplnené ozdobnými aplikáciami a pestrá paleta farieb z nej robí favoritom medzi dizajnovými kabelkami vôbec.
Sú tenké, obdĺžnikového či štvorcového tvaru.

Crossbody kabelka
Menšie kabelky s ramienkom sa nosia prehodené cez plece pohodlne a nespadnú vám z ramena pri akejkoľvek činnosti. Crossbody kabelky sa hodia sa štíhlej a vysokej postave.

Clutch kabelky
Večerné elegantné kabelky sa nosia do spoločnosti, v ruke. Doplnené môžu byť jemnou retiazkou. Sú malé a typické pre ne je sponové zapínanie.

Hobo bag
Kabelky v tvare polmesiaca majú stredne dlhé ucho a nosia sa na ramene. Sú obľúbené vďaka veľkému objemu pojmú všetko čo potrebujete. Hodia sa pre aktívne dámy, ktoré majú veľa aktivít.

Alma kabelky
Nadčasový tvar, ktorý je trendy už od roku 1930. V rôznych vyhotoveniach ju nájdete aj dnes. Typický tvar so zaoblenými hornými rohmi a krátkymi rúčkami je neprehliadnuteľný.

Birkinka
Ikonická kabelka pomenovaná po herečke Jane Birkin, pre ktorú bola navrhnutá a vyrobená. Birkinka je naozaj slávna, ťažko dostupná. S pofdobne riešenými kabelkami sa však stretávame aj u iných značiek.

Bowling bag
Kabelka so zaoblenou vrchnou časťou a krátkymi rukoväťami bola inšpirovaná taškou na bowling. Je veľmi obľúbená a nosí sa v ruke.

Dámske kabelky a obuv hľadajte na www.sona.sk