Dovolenka na Slovensku

Je tu čas dovoleniek a asi v každej domácnosti je táto otázka viac ako aktuálna. Kam na dovolenku? K moru, alebo  dovolenkovať na Slovensku?

Možno je ten správny čas precestovať našu rodnú krajinu, spoznať  krásy našej prírody a kultúrne bohatstvo.

Ako si naplánovať dovolenku? V prvom rade si treba uvedomiť kam presne chceme ísť a čo presne chceme na dovolenke robiť. Chystáme sa na dovolenku vo dvojici, s deťmi, alebo s priateľmi?

Pre deti je dôležitý pohyb a aktivita. Prečo teda nezvoliť turistiku, prechádzky prírodou, následný relax, či aktivity vo vodnom parku.

Na Slovensku je množstvo celoročne otvorených akvaparkov.  Sú to veľké zábavné parky, s vnútornými aj vonkajšími bazénmi. Ponuka bazénov je veľmi široká a pestrá a každý zákazník si určite nájde to svoje.

Nájdeme tam bazény len tak na kúpanie, relax, oddych, wellness, krásu a regeneráciu, taktiež na svoje si prídu aj deti s rôznymi atrakciami, šmýkaľkami pre deti, tobogánmi, preliezačkami a inými atrakciami. Plavci túžiaci dobre si zašportovať a zaplávať by sa mali informovať, či je k dispozícií plavecký bazén, aký je veľký a koľko stupňov má voda v ňom. Ubytovanie v blízkosti termálnych kúpalísk je často v drevených chatkách alebo sa  môžte ubytovať v hoteloch v priestoroch termálnych kúpalísk.

Mnohé akvaparky majú aj termálnu vodu na kúpanie z termálnych prameňov. Na Slovensku nájdeme niekoľko akvaparkov a wellness centier, kde môžete oddychovať.

Na Slovensku je veľa prírodných krás a kultúrnych pamiatok, takže by bola škoda, ak by sme krásy našej malej krajiny nespoznali. Nech sa obzrieme na západ, východ Slovenska každý kúsok ponúka niečo, kde môžeme oddychovať a spoznávať.

Dovolenku s deťmi sa treba dopredu naplánovať, aby mali deti dostatok aktivít. Vaše deti sa budú chcieť hrať a pokiaľ nebudú mať priestor, viete, že im budete musieť venovať väčšinu času a na oddych vám čas neostane. V hotelovej izbe deti dlho neobsedia a von ich pustíte len vtedy, ak viete, že budú v bezpečí. Väčšina hotelov myslí aj na rodiny s deťmi. Naplno si tak môžete vychutnať dovolenku s vašimi ratolesťami.

Pokiaľ sa chystáte na dovolenku vo dvojici, využite širokú ponuku SPA a Wellness hotelov. Hotely pre vás neustále pripravujú relaxačné pobyty. Prekvapia vás zvýhodnené balíky služieb pre relaxačné a romantické víkendové pobyty.

www.hotelorchidea.sk