Bankové vs. nebankové pôžičky. Ktoré si vybrať?

Pôžičky v prvom rade môžeme rozdeliť na dva druhy, a to na bankové a nebankové pôžičky. Každá pôžička sa je vhodná na iný účel a má iné vlastnosti. Ktorá bude pre vás tá pravá?

Bankové a nebankové pôžičky sa od seba podstatne odlišujú a výber vhodnej pôžičky závisí na viacerých faktoroch. Zatiaľ čo banková pôžička vám obvykle ponúka nižší úrok ako nebanková pôžička, tak pri nebankovej pôžičky sa zase ľahko vyhnete poplatkom, peniaze dostanete v kratšom čase a veľakrát bez dokladovania príjmu a nahliadnutia do registrov dlžníkov. Výber medzi bankovou a nebankovou pôžičkou sa tiež odvíja od účelu, na ktorý si chcete peniaze požičať, a na ako dlhú dobu ich plánujete splácať.

Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky najčastejšie hľadajú ľudia v krátkodobej finančnej tiesni. Nemusia kvôli pôžičke nikam chodiť, nikomu nič dokladať a peniaze majú rýchlo k dispozícii. Nebanková pôžička tak môže byť ideálnym spôsob, ako sa finančne vyrovnať s náhlymi výdavkami.

Výhody

  • Rýchlosť vybavenia pôžičky – Pôžičku je možné často vybaviť v priebehu niekoľkých minút na internete alebo po telefóne. Peniaze môžete mať najneskôr v priebehu niekoľkých dní.
  • Jednoduché vybavenie – Vybaviť pôžičku ide aj z domova a bez zbytočného množstva papierov a formalít. Často neplatíte ani žiadne poplatky.
  • Bez dokladovania príjmu – K žiadosti o pôžičku nemusíte dokladať svoj príjem. Vyhnete sa tiež nahliadnutiu do registra dlžníkov.

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu nájdete na: www.financpartners.sk