V čom sú výhodné nebankové pôžičky

Spoločnosti poskytujúce nebankové pôžičky sa v posledných rokoch čoraz viac presadzujú na účet bankových ústavov. Nielen u občanov, ale aj podnikateľov. Prečo tomu teda tak je?

4 hlavné výhody nebankových pôžičiek

Pre problémových klientov – existuje množstvo poskytovateľov pôžičiek mimo bankový sektor ponúka takzvané nebankové pôžičky bez registra. Tie umožňujú získať peniaze aj ľuďom, ktorí nie sú dostatočne bonitní a klasické banky by ich žiadosť odmietli. Bonitu totiž ovplyvňuje zápis v registri dlžníkov, kam sa zvyčajne dostane každý, kto mal niekedy problémy so splácaním dlhu. Lenže u pôžičiek bez registra sa do týchto systémov nenahliada a tak nezhoršujú bonitu.

Pôžička v akejkoľvek výške – nebankovej spoločnosti umožňuje získať v podstate akúkoľvek pôžičku. Len je nutné vedieť, na ktorú firmu sa obrátiť. Niektoré sa totiž špecializujú na mikropôžičky. U iných je pôžička 3 000 € úplne štandardným produktom. U nich je však už vyžadované založenie nehnuteľnosti.

Rýchlosť – na rozdiel od väčšiny bankových ústavov sú nebankoví poskytovatelia pôžičiek schopní vybaviť žiadosť klientov o pôžičku veľmi rýchlo. Často posielajú peniaze už v priebehu niekoľkých desiatok minút od podania žiadosti.

Bez nutnosti si zriadiť bežný účet – niektoré banky po záujemcoch o pôžičku žiadajú, aby si klient zriadil v ich banke bežný bankový účet. S takou požiadavkou sa u nebankových spoločností nestretnete. Vyplýva to z logiky veci, pretože tieto firmy neposkytujú bankové služby a nepotrebujú pre nich získavať nových klientov. Tým je u nich celý proces vybavenia pôžičky jednoduchší a transparentnejší.

Je teda evidentné, že nebankový úver by nemal nikto, kto potrebuje požičať peniaze, prehliadať. Ponúkajú veľké množstvo výhod, ktoré môžu kohokoľvek zaujať. Viac informácií nájdete na www.financpartners.sk