Infrasauna: Liečebné lúče pre vaše telo

Hľadáte počas zimných dní spôsob, ako sa čo najviac zahriať a urobiť niečo pre svoje zdravie? O klasickej saune a ich preventívnych účinkoch ste určite počuli. Ale vyskúšali ste už infrasaunu?

Infrasauna využíva na prehriatie infračervené žiarenie, vďaka ktorému sa teplota v saune ohrieva menej, a vaše telo sa tak môže prehriať pekne do hĺbky (až do 4 cm). Teploty sa pohybujú medzi 30 až 60 stupňami Celzia.

Aj keď infrasauna nenahradí úplne všetky výhody klasického saunovania, kedy dochádza k otužovaniu tela, funguje ako skvelý prostriedok na prehriatie a prekrvenie.

Účinkami infrasauny dosiahnete mäkšiu, hebkejšiu a pružnejšiu pokožku. Blahodarné účinky má tiež na zapchaté póry, suché ekzémy alebo lupienku. A napomáha pri liečbe reumatizmu a artritídy. Dokonca sa pravidelným pobytom v infrasaune môžete zbaviť toľko nenávidenej celulitídy.

Kde je možné infrasaunu umiestniť?

Najlepším riešením je zaobstarať si domácu infrasaunu na mieru. Vyrobí sa presne do vašej kúpeľne, haly alebo napríklad aj do spálne. Oproti klasickej saune nemusíte budovať špeciálne prívody a odtoky vody.

Navyše k zahriatiu infrasauny postačí iba pár minút (5 až 10), čo je oproti klasickej saune veľký rozdiel. Teplo a účinky infrasauny si tak môžete užívať bezprostredne potom ako prídete domov.

Máte záujem aj u vás doma o infrasaunu na mieru? Naštívte stránku www.saunynamieru.sk a zistite viac.