Zastrešenie pre autá

Kúpili ste si nové auto a premýšľate nad tým, ako ho ochrániť pred počasím? Možno máme pre Vás riešenie – zastrešenie pre autá. Zastrešenie pre autá sa používajú pri rodinných domoch, pri reštauračných zariadeniach, vo firmách na parkovanie pre zákazníkov.

Prístrešok pre autá vhodným riešením pre tých, ktorý nechcú, alebo nemôžu mať garáž. Vaše auto ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia, pred búrkou, pred snehom, alebo slnečným žiarením.

Prístrešok vám predajca navrhne podľa veľkosti a typu auta a podľa veľkosti miesta, ktoré máte pre prístrešok k dispozícii. Taktiež je dôležité mať dostatok miesta pri nastupovaní.

Návrh prístrešku by mal byť v súlade s okolím a so vzhľadom domu, aby nenarúšal celkový dojem.

Vybrať si môžme z viacerých druhov.  Prístrešok môže byť  otvorený zo všetkých 4 strán, alebo úplne uzavretý.

Prvý tip prístrešku otvorený – je vhodný všade tam, kde nemôžeme mať uzavretý prístrešok. Celá konštrukcia by mala byť vyrobená z materiálov odolných pred vplyvmi počasia. To znamená, že by nám nemala postupom času napr. hrdzavieť, nemala by sa po čase uvoľňovať, alebo praskať.

Strecha by mala dostatočne pokryť celý priestor, pod ktorým má byť ukryté naše auto. Tieto prístrešky sa využívajú hlavne v rodinných domoch, či v reštauračných zariadeniach.

Druhý tip prístrešku – uzavretý si je možné vybrať z viacerých modelov. Výhodou je, že si ho môžeme umiestniť na nami zvolené miesto, a to buď samostatne, alebo si ho môžete pristaviť ku domu. A ak sa rozhodneme , že si prístrešok pristavíme k rodinnému domu, mali by sme mať na zreteli aj celkový vzhľad prístrešku, aby nám nenarúšal štruktúru domu a nepôsobil rušivo pre okolie. Prínosom takéhoto prístrešku je aj to, že Vášho automobilového miláčika dokonale ochráni pred vplyvmi počasia, a tiež že nepotrebujete žiadne stavebné povolenie, ako je to napr. pri výstavbe garáže. U modelov pripojených k domu zastrešenie navyše zabraňuje k unikaniu tepelných strát v priľahlom objekte. Izoluje tiež priľahlú stavebnú konštrukciu od vonkajšieho prostredia a vyrovnáva tepelné rozdiely vnútorného a vonkajšieho prostredia. 

Oba tieto prístrešky sú vyhotovené z kvalitných materiálov, prevažne z hliníka. Na strešnú krytinu sa používajú polykarbonátové výplne. 

Ak už sa rozhodnete pre kúpu, alebo realizáciu prístrešku pre automobily, obráťte sa na odborníkov. Prejdete s nimi celým procesom, od návrhu až po realizáciu.

Celá starostlivosť o tieto prístrešky je veľmi jednoduchá a nenáročná, a skutočne ju zvládne každý.

Používame buď čistú vodu, ale ak je prístrešok veľmi znečistený používame čistiace prostriedky buď na to určené ,alebo mydlovú vodu, či iný bežný prostriedok ktorý máme v domácnosti.

www.alukov.sk