Príprava auta na zimu

Prezutie pneumatík nie je jedinou vecou, na ktorú by ste s príchodom zimy mali myslieť. Ako pripraviť auto na zimu, vyhnúť sa tak nepríjemnostiam v mrazivých dňoch a zvýšiť tak svoju bezpečnosť?

Pri návšteve servisu pri prezúvaní pneumatík požiadajte automechanika o kontrolu aj iných častí auta tak, aby ste sa zimy nemuseli obávať.

Autobatéria v zime
Kapacita akumulátora výrazne klesá vplyvom nízkej teploty. Navyše, vekom a používaním sa maximálne kapacita znižuje.
Preto sa uistite, či tá vaša utobatéria nemá ž svoje odžité a porozmýšľajte nad jej výmenou.

Chladiace kvapaliny
Je nutné dať si skontrolovať bod tuhnutia chladiacej kvapaliny motora. Mechanik odmeria odolnosť kvapaliny a ak je to potrebné, kvapalinu doplní, prípadne zriedi destilovanou vodou. Ďalšími kvapalinami, ktoré treba skontrolovať sú kvapalina v ostrekovačoch, či hladina oleja.

Pri dieslových motoroch si nezabudnite skontrolovať aj trysky, vstrekovač a sviečky. Samozrejmou kontrolou by mali prejsť aj brzdové obloženie a kotúče, plus celý podvozok. Vymeniť gumičky na stieračoch je jednoduchá záležitosť, dobré stieranie oceníte v zlom počasí.

Výbava vozidla v zime
Výbava vozidla v zime by mala bezpodmienečne obsahovať metličku na sneh, škrabku na okná, ale aj lano, lopatku a snehové reťaze. Na škodu nie je ani náhradná nemrznúca zmes a štartovacie káble. Pred odchodom vždy zbavte auto snehu, inak by ste mohli ohroziť ostatných šoférov. Hoďte si do auta aj deku a myslite na to, že cesta v zime, nehovoriac o zápchach si vždy vyžaduje viac paliva ako obyčajne.

Ak je vaše auto nepojazdné, alebo vás prekvapila tuhá zima, kontaktujte non stop odťahové a asistenčné služby.
www.odtahovasluzbatrnava.sk