Radiátor pod okno je bežnou súčasťou väčšiny interiérov. Prihliadať na ne musíme pri rozostavovaní nábytku, sú tvrdým orieškom aj pre tých, ktorí obľubujú záclony a závesy. Existuje však niekoľko spôsobov, ako staré a nemoderné radiátory pohľadovo zakryť, zároveň skrášliť a priestor okolo nich aj vhodne využiť.
Radiátory do bytu a domu sú spravidla umiestnené pod oknom. Aby bola zachovaná cirkulácia vzduchu a vytvorené teplo prúdilo do priestoru, musia byť kryty na radiátor vhodne prispôsobené. Vrchná časť má otvor vyplnený kovovou mriežkou, ktorá umožňuje prúdenie teplého vzduchu z radiátoru. Studený vzduch smeruje k radiátoru od spodu, preto by spodná časť mala byť otvorená.
Materiál krytu na radiátor musí byť stabilný a vysokému teplu odolný. Ak obľubujete prírodný vzhľad, siahnite po dubovom dreve. Ak sa naopak obávate použiť drevo, riešením môže byť aj doska z mramoru, či kameňa. Takto zakrytý radiátor môžte skombinovať s roletami na okno, krátkymi záclonkami, či závesmi. Radiátory do detskej izby môžte zakryť špeciálnymi krytmi s detskými motívmi, alebo s povrchom, na ktorý si deti môžu kresliť kriedou kriedou.
Jednoduché kryty na radiátor sú obľúbeným riešením, ako ukryť nevzhľadné radiátory a zároveň tak vytvoriť funkčný kus nábytku. Radiátor s vhodným krytom možno využiť aj ako poličku, pracovný stôl, s prepojením širokej parapety aj ako miesto na sedenie, oddych a čítanie. Prihoďte vankúše a deku a máte príjemné teplé miesto pre dlhé zimné večery.
Najlacnejšie panelové radiátory hľadajte na www.recos.sk