Je vaše auto v bezpečí? Brány na mieru.

Na chalupe alebo chate si parkovanie väčšinou vyriešime pomocou ľahkých prístreškov alebo parkovacieho miesta zo zatrávňovacích tvárnic. V iných prípadoch je vhodné myslieť na stavbu plnohodnotnej garáže, ktorá  sa nezaobíde bez kvalitnej garážovej brány.

Vysoké nároky na bezpečnosť

Garážové brány musia splniť požiadavky na bezpečnosť a zároveň nás nesmú zamestnávať nadbytočnú údržbou. A to aj napriek tomu, že nám slúžia prakticky neustále, každý deň. O to viac však od nich máme právo žiadať trvalú odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Rovnako dôležité ako povrch, farba a štruktúra povrchu garážových brán sú pevnosť, odolnosť a spoľahlivosť.

Podľa čoho vyberať

Výber by mal vychádzať zo stavebných možností – hlavne rozmerových dispozícií v konkrétnej garáži. Poháňacie a zatváracie mechanizmy jednoducho potrebujú svoje miesto.

Sekčné brány

Veľkou prednosťou sekčných garážových brán je minimálna hlučnosť a dlhá životnosť, pretože sú určené k vysokému prevádzkovému zaťaženiu. Čo sa týka miesta, zaberajú iba priestor pod stropom, takže sa využije celý spodný priestor garáže a tiež miesto pred garážou, ktoré môžete využiť pre parkovanie iného vozidla.

Brány sú maximálne spoľahlivé, pretože pri výpadku elektrického prúdu ich môžeme otvárať aj ručne. Sekčné brány sú vhodné takmer do každého stavebného otvoru. Sú vhodné pre jednu garáž aj dvojgaráž. Vyberať ich je možné zo širokej ponuky farebného prevedenia.

Posuvné brány
Posuvné garážové brány radíme k sekčným bránam, len sa neotvárajú hore, ale do boku. Umožňujú prechod osôb bez nutnosti otvárania celej brány. Majú výhody sekčných garážových brán.

Rolovacie brány

Svojím konštrukčným a technickým riešením sa hodia najmä pre menšie garáže, pretože vnútri nezaberajú takmer žiadny priestor. Možno ich nainštalovať do existujúcej garáže bez stavebných úprav.

Z hľadiska bezpečnosti sú výhodou automatické pohony brán, ktoré sa k sekčným bránam dodávajú. K uzamykaniu totiž nepotrebujú zámok – ten je nahradený prevodovkou a reťazovou dráhou, ktoré brány posúvajú. Bez ovládača sa potom brány zvonku otvoriť nedajú.

Viac informácií nájdete na www.pematbrany.sk