Aké bezpečnostné dvere do bytu vybrať?

cennik_52bbebb118576787Stále viac rodín investuje do zabezpečenia svojho domova, s úmyslom ochrániť seba, svojich blízkych, aj svoj majetok. Dvere sú pre zlodeja najčastejšou vstupnou bránou pri vlámaní sa do vášho súkromia a obyčajné dvere sú preňho veľmi ľahký cieľ. Tie bezpečnostné môžu potencionálneho zlodeja od jeho úmyslu odradiť, v inom prípade vlámaniu zabrániť.

Nielenže takéto dvere zvýšia bezpečnosť vášho bývania, výberom zo širokej palety povrchov si ho navyše aj skrášlite. Čo by sme si ale mali všímať pri výbere dverí?
Odolné vchodové dvere do domu musia spĺňať určité kritériá. Jedným a najdôležitejším z nich je bezpečnostná trieda.

Bezečnostná trieda vyjadruje odolnosť dverí, a teda kvalitu spracovania a použitých materiálov. Bezpečnostné dvere do bytu môžu byť na Slovensku v štyroch bezpečnostných triedach, kde prvá je minimálna odolnosť proti vlámaniu a naopak štvrtá je vysoká odolnosť proti vlámaniu.

Uzamykacie body. Počet uzamykacích bodov nie je priamoúmerný výške bezpečnosti. Kvalitné krídlo dverí nepotrebuje veľké množstvo uzamykacích bodov. Práve naopak.

Montáž dverí do pôvodnej zárubne nie je šťastným riešením. Montáž do novej bezpečnostnej zárubne je veľmi dôležitá. Je to najmä kôli tesnosti, odolnosti a tlaku, ktorý by stará zárubňa nevydržala.
Pri porovnávaní cien dverí u jednotlivých výrobcov buďte ostražití a všímajte si, čo všetko cena dverí zahŕňa. Rozpočet by sa tak mohol znenazdajky navýšiť o sumu za zárubne, priezorník, montáž, či dopravu.
Dôležitý je aj záručný a pozáručný servis. Informujte sa preto aj možnosti vytvorenia nových kľúčov k bezpečnostnej zámke, či o možnosti opravy povrchu dverí v prípade jeho poškodenia, aj o riešení problémov a otvorení dverí pri strate kľúčov.

Bezpečnostné dvere do bytu, domu, kancelárie nájdete na www.securido.sk