Virtuálna registračná pokladňa

Novela zákona o elektronických registračných pokladniciach prináša okrem rozšírenia služieb pri ktorých je povinnosť evidovať tržby aj zavedenie virtuálnej registračnej pokladnice VRP.

Elektronická registračná pokladňa

Elektronická registračná pokladňa je zariadenie so vstavaným registračným programom, fiskálnou pamäťou, prevádzkovou pamäťou, klávesnicou a tlačiarňou v jednom funkčnom celku, alebo počítač, ktorý má vlastný registračný program a samostatnú fiskálnu tlačiareň.

Virtuálna registračná pokladňa
Virtuálne prostredie dostupné online na internete. Potrebné je zariadenie – počítač, notebook, alebo tablet s prístupom na internet a s možnosťou prístupu do prostredia virtuálnej pokladnice a tlač pokladničných dokladov. Virtuálne prostredie je zriadené Ministerstvom financií Slovenskej republiky. Pre jej používanie je potrebné sa registrovať na daňovom úrade alebo elektronicky. Následne vám bude pridelený kód VRP.
V praxi to znamená, že sa cez stránku FRSR (Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky) dostanete cez ikonu do prostredia virtuálnej registračnej pokladnice, kde vystavíte pokladničný doklad a vytlačíte na svojej tlačiarni.

Virtuálna registračná pokladňa je určená pre jedno predajné miesto. Limit je stanovený na 1000 bločkov.

Elektronické registračné pokladne a viac informácií o virtuálnej registračnej pokladni hľadajte na www.lbservis.sk