Zdajú sa vám steny vašich izieb nudné a fádne? Je až neuveriteľné, ako tehla dokáže zmeniť celú atmosféru interiéru. Vidiecky štýl sa prelína s moderným a vytvára pokojnú atmosféru. Tehlové obklady na stenu sa používajú v interiéri najmä na chodbách, na steny pri schodiskách, ale aj v obývacích miestnostiach, spálňach a kúpelniach. Tehlové vnútorné steny sú ideálne do suterénov a pivníc.
Ako si svojpomocne vybudovať tehlovú stenu v interiéri?
Pred kúpou tehlových pásikov si načrtnite na papier stenu, ktorá má byť tehlou pokrytá. Pomocou centimetru vypočítajte jej plochu, zistíte tak potrebné množstvo obkladových pásikov. S výpočtom potrebného množstva materiálu, špárovacej hmoty a lepidla vám rád poradí aj predajca tehlového obkladu.
Obklad z tehly je dostupný v mnohých odtieňoch. Odtieň vyberajte nielen podľa svojho vkusu, ale aj so zreteľom na svetelné podmienky, či veľkosť interiéru. Tmavé obkladové pásiky by malú miestnosť s nedostatkom denného svetla zbytočne zatemnili.
Lepenie tehlového obkladu
Pred aplikáciou obkladu je stenu potrebné očistiť od prachu, mastnoty. Zbytky tapiet a rôzne polepy tiež dôkladne odstráňte. Pripravte si tehlové pásiky. Koncové pásiky zrežte na požadovanú dĺžku. Označte si kriedou spodný rad tehál a priložte rozmeriavaciu latu na spodok steny. Lepidlo na stenu nanášajte zubovou stierkou, podľa pokynov výrobcu. Tehlové pásiky vyberajte z viacerých krabíc striedavo. Dosiahnete tak lepšie premiešanie odtieňov. Lepte len malú plochu steny a začnite od spodného rohu. Lepidlo naneste aj na zadnú stranu tehly a pevne pritlačte kývavým pohybom ku stene. Riadok dokončite pomocou vodováhy a dbajte na dodržiavanie jednotlivých škár.
Na špárovanie použijeme špárovaciu maltu. Nanášame tak, aby sme neznečistili povrch obkladu. Použiť môžme škárovaciu pištol, alebo prázdny obal od tmelu. Po cca 40 minútach nadbytočnú hmotu odstránime a špáru upravíme oválnym prvkom do finálnej podoby.
S výberom aj samotnou montážou vám poradí samotný predajca. www.keradekor.sk