Záhradná terasa z dlažby a betónových platní

Spevnené plochy v záhrade zahŕňajú aj uloženie dlažby a záhradných platní pre záhradné terasy, chodníky v záhrade a iné spevnené plochy.

24b3cf1d86caf2ebf0ee
9a4fffb44f909446ec2e

Výhody terasových platní
Veľkoplošná dlažba na terasy rodinných domov a záhradné chodníky sa vyznačuje mechanickou pevnosťou a odolnosťou voči pošmyknutiu. Terasa pri dome zladená v súlade s architektúrou domu a zároveň odolná poveternostným podmienkam. Mrazuvzdorná, stála a oderu odolná dlažba na vonkajšie terasy je dostupná v mnohých vyhotoveniach ako historická dlažba, dlažba s patinou, aj prírodná dlažba s povrchovou úpravou zapadajúcou do prirodzeného prostredia záhrady.

Záhradné platne s rôznou povrchovou úpravou
Záhradná terasa môže mať veľa podôb. Platne na terasu s jemným vymývaným povrchom a zrnitou štruktúrou sa hodia tým, ktorí hľadajú elegantný vzhľad terasy. Rustikálny vzhľad dodá plošná dlažba Calimera. Jej historický nádych sa viaže na nepravidelné hrany a nerovný povrch. Platne na terasu dlhého formátu Longara – exkluzívna dlažba s výraznou kresbou škár a nepravidelne štruktúrovaným povrchom v grafitovo krémovej a pieskovo béžovej farbe patrí medzi dlažby s prírodným vzhľadom a exkluzívnym formátom.

Ďalšie spevnené plochy okolo domu
Terasa v záhrade, ale aj v tesnej blízkosti domu potrebuje ukončiť. Pre plynulý prechod dlažba – záhrada, alebo dlažba – záhradný chodník môžte použiť betónové palisády, prípadne obrubníky, či trávové lemy pre ukončenie vydláždených plôch a ohraničenie záhonu.  Dlažba v záhrade sa rovnako používa pre výstavbu chodníka v záhrade. Ak chcete vydláždené plochy eliminovať, chodník do záhrady môžte vystavať aj zo šľapákov. Betónové šľapáky v záhrade sú stále a odolné, no zároveň verne imitujú skutočné drevo.

Viac inšpirácií hľadajte na www.premac.sk