Plastové okná a dvere na mieru

Ak vykonávate rekonštrukciu starého domu alebo sa chystáte stavať dom úplne nový je logické uvažovať o moderných plastových oknách a dverách na mieru.

Jedným z hlavných dôvodov na použitie plastových okien a dverí sú ich tepelné a izolačné vlastnosti, dlhá životnosť a minimálna údržba. Plastové okná vďaka svojej konštrukcii majú vynikajúcu tesnosť a práve vďaka tomu sú zaistené nielen minimálne tepelné straty, ale tieto okná tiež znižujú hluk z exteriéru. Navyše pri použití trojskla namiesto dvojskla môžete tieto vlastnosti ešte o niečo zvýšiť. Pre požiadavky na úsporu energie je tiež dôležitá správna voľba okenných profilov a kovania. Plastové okná ponúkajú v širokej škále farieb a doplnkov.

Plastové okná Salamander
Spoločnosť Salamander vyvíja systémy profilov pre plastové okná a dvere. Nemecký výrobca Salamander je uznávaný vďaka kvalite svojich výrobkov.

Moderné plastové okná sú vhodné do prevažnej väčšiny budov. Obľúbenosť plastových okien je prvotne daná nižšou cenou oproti dreveným oknám a ďalej už spomínaným tepelnoizolačným vlastnostiam alebo ich zvukovej izolácii. Medzi ďalšie pozitívne vlastnosti patrí takmer bezúdržbová prevádzka, stálosť farieb alebo vysoká tesnosť odolná proti vetru a dažďu alebo prachu. S vysokou tesnosťou plastových okien súvisí aj nutnosť regulovaného vetrania, ktoré sa môže vykonávať napr. za pomoci mikroventilácie. Bez mikroventilácie by nebola miestnosť dostatočne odvetrávana a mohlo by dochádzať k roseniu okien.

Rosenie okien je nežiadúce a je možné mu predísť aj použitím dvojkomorových systémov plastových okien a za použitia dvojskiel alebo trojskiel. Nemenej dôležitým faktorom je bezpečnosť plastových okien, ktoré je možné zabezpečiť dobrou výstužou, kvalitným kovaním a ďalšími ochrannými body tak, aby nemohlo dôjsť k vlámaniu vypáčením rámu plastového okna.

Montáž okien prenechajte najlepšie firme, ktorá vám plastové okná dodala. Môžete tak očakávať odbornú montáž vlastných výrobkov, záručný alebo pozáručný servis a prípadne aj predĺženú záruku.

Viac informácií nájdete na www.ksplastik.sk