Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi patrí medzi relaxačné typy masáží. Horúce lávové kamene vyvolávajú upokojujúci až meditatívny stav, ktorý mnohí po tejto skúsenosti označujú pocitom úplného blaha.

Masáž lávovými kameňmi navodí stav relaxácie oveľa rýchlejšie než klasický spôsob masírovania. Kamene zvlhčené exotickým aromatickým olejom sa prikladajú na unavené a boľavé svaly, čím dochádza k ich uvoľneniu, k odbúraniu pocitov nepríjemného napätia a pri revitalizácii mysle.

Blahodárna sila lávových kameňov

Teplo má upokojujúce účinky na nervové zakončenia, zvyšuje prietok krvi do tkanív a svalov, čím znižuje nepríjemné pocity napätia a bolesti. Pri masáži nedochádza k extrémnym teplotným výkyvom v tele a vyvoláva sa maximálny pocit uvoľnenia. Počas masáže lávovými kameňmi je klient uvedený do hlbokého stavu relaxácie, ktorý môžu niektorí prirovnávať aj k pocitom snenia počas spánku.

Kontrastné pôsobenie chladu a tepla

Účelom zahrievania a ochladzovania lávových kameňov je uvoľnenie toxínov z tkanív v tele, bez toho aby dochádzalo k nadmernej stimulácii nervového systému. Kontrastné pôsobenie chladu a tepla tak stimuluje krvné zásobenie ošetrovaných častí tela.

Správne prekrvenie, ku ktorému dochádza počas procedúry, je významné pre správnu funkciu krvného obehu a lymfatického systému, ďalej prináša potrebné živiny a odstraňuje ťažkosti vznikajúce pri nedostatočnom prekrvení.

Lávové kamene využívajú mimoriadne silných energetických vibrácií, čím prispievajú k odstraňovaniu blokácií dôležitých bodov tela. Pôsobia tiež pozitívne pri úsilí o urýchlenie regenerácie tkanív.

Masáže patria k najstarším liečebným metódam na svete, ľudstvo ich v najrôznejších typoch a metódach pozná a vykonáva už viac ako tri tisícky rokov.

Cieľom masáže je celková regenerácia duše i tela, posilnenie zdravia po telesnej aj psychickej stránke, navodenie zdravých pocitov sebavedomia, zvýšenie výkonnosti a celkové posilnenie.

Viac o procedúrach nájdete na stránke www.masaznyraj.sk