Fototapety na vstavané skrine oživia interiér

Máte doma staršie skrine a zdajú sa vám nemoderné? Alebo máte chuť zmeniť štýl a prispôsobiť skriňu novému interiéru? Na celkovú zmenu vzhľadu a atmosféry interiéru postačia fototapety na vstavané skrine.

Fototapety sú vhodné na všetky posuvné dvere vstavanej skrine. Pri ich výbere dbáme na farbu, motív, kto bude skriňu využívať, aj kde v byte či dome bude skriňa umiestnená. Iný motív sa hodí na vstavanú skriňu do chodby, iný na skriňu do spálne, detskej izby, či pracovne.

Špecifickú kategóriu tvoria fototapety na vstavané skrine do detskej izby. Sú plné farieb a rozprávkových motívov. Pomocou takejto tapety vytvoríte deťom izbu plnú fantázie.

Nemusíme sa báť vôbec pestrých farieb, naopak, našu vstavanú skriňu oživia. Z motívov si môžeme vybrať prírodné, abstraktné, fotografie viacfarebné, či jednofarebné. Nemusíme sa báť ani odvážnejších farebných odtieňov. Momentálne sú skutočne trendy a štýlové. Okrem klasickej bielej farby, osvedčených farebných odtieňov ako sú prírodné drevo či prírodných tónov béžovej, hnedej a tmavozelenej, nám výrobcovia v budúcej sezóne ponúknu aj pestrú paletu pastelových farieb. Nebudete tak žiadnou novinkou, ak si kúpime skriňu s ružovými, tyrkysovými, jasne žltými či zelenými dverami. Takáto skriňa sa razom stane dominantou priestoru. Uvidíte, že celá izba na vás začne pôsobiť živším a veselým dojmom. Tapety môžu byť matné alebo lesklé. Matné zabraňujú rôznym svetelným odleskom, či odrážaniu sa slnka. Miestnosť môžte v prípade potreby zväčšiť pomocou veľkých lesklých plôch.

To je dobrý základ na kvalitnú fototapetu. V podstate sa fototapeta sa skladá z kvalitnej fotografie ktorej podklad je na kvalitnej samolepiacej vinylovej fólii. Na vinylovej fólie je ešte jedna ochranná vrstva, ktorá chráni fototapetu proti poškriabaniu, či inému poškodeniu. Vinylovú fototapetu nezničíme častým umývaním, odoláva vode a poškriabaniu, no najlepšie sa čistí jemným dotykom vlhkej protiprachovej handričky.

Fototapety si môžeme nalepiť na vstavanú skriňu sami, alebo to necháme na odborníkov. Ak si ale budeme fototapetu lepiť sami, mali by sme si skontrolovať či sú v balení všetky časti fototapety, či majú správnu farebnosť, alebo či na fototapete nie sú chyby, alebo iné poškodenie. Aj najmenšie poškodenie, treba hlásiť u predajcu, inak sa môže stať, že nám prípadná reklamácia nebude uznaná.

www.hilkovic.sk