Saunovanie je súčasťou životného štýlu a omladzovania, pravidelné saunovanie zvyšuje naviac imunitu. V súčasnosti sú obzvlášť obľúbené luxusné interiérové sauny, ktoré si môžeme dopriať v pokoji domova.

Domáce sauny majú niekoľko výhod: saunovať sa môžeme pravidelne (účinné saunovanie znamená navštíviť saunu 2-3x za týždeň), nikto nás neruší a náklady na prevádzku sú nízke v porovnaní so saunami verejnými, keď sčítame náklady za vstup.

Jedným z prvkov luxusnej sauny môže byť kamenný obklad stien. U prvotriednych sáun sú kamene hladko zbrúsené tak, aby neškriabali a nepálili pri dotyku s horúcou pokožkou.

Luxusná sauna je zhotovená z kvalitných drevín

Exkluzívna sauna by mala byť vyrobená z veľmi odolného dreva. K najpoužívanejším drevinám v tomto smere patrí africká vŕba (Abachi, African Ayous) a červený céder (Red Ceder). K cenovo výhodnejším drevinám potom patrí kanadská borovica (Hemlock), škandinávsky smrek a osika.

Luxusné sauny by mali byť vybavené tiež audiosystémom. Počúvanie relaxačnej či obľúbenej hudby prehĺbi regeneračné účinky saunovania. Lepšie sa uvoľníme, po saunovaní budeme oddýchnutí a plní energie. Výrobcovia sáun sú schopní ponúknuť aj ďalšie doplnky k účinnému procesu saunovania.

Viac informácií www.saunynamieru.sk.

About the author

Related Post