Jedáleň ako samostatná miestnosť dnes už nie je veľmi bežná, snáď okrem väčších domov. Oveľa častejšie sa stretneme s jedálenským kútom prepojeným kuchyňou napríklad prostredníctvom servírovacieho pultu alebo baru.

Ak je kuchyňa prepojená s jedálňou, mali by sa obidve funkčne odlišné plochy podľa možnosti zjednotiť dizajnovo, alebo by aspoň mali byť využité spoločné prvky. Môžu byť podobné alebo rovnaké prvky použité pri jedálenskom sete. Ideálnym spojovacím dizajnovým aspektom je ale vždy farba dekóru.

Všetko, čo potrebujete pre štýlovo a funkčne zariadenú jedáleň, sú jedálenské stoličky v počte, ktorý zodpovedá počtu členov rodiny, eventuálne plus dve stoličky navyše pre návštevu. V prípade väčšieho počtu ľudí v domácností to môže byť trochu problém, čo sa týka priestoru. Vtesnať štyri stoličky k jedálenskému stolu plus dve navyše napríklad v klasickom panelákovom byte nie je ľahké. Vyriešiť to ide s pomocou skladacích stoličiek.
Kupovať zvlášť alebo spolu?

Ak budete premýšľať nad kúpou nábytku pre jedálenský kút, mali by ste zvážiť, či komplet jedálenský set viac neuspokojí vaše dizajnové predstavy. Ušetríte si tým jednak starosti, či budú zvlášť kupované stoličky a stôl k sebe pasovať, ale ušetríte aj financie. Ceny jedálenských setov bývajú nižšie, než v prípade, že sa jednotlivé položky kupujú po kusoch. Využiť možno tiež častokrát ďalšie atraktívne cenové ponuky.

Viac informácií na www.stoickystoly.sk

About the author

Related Post