Vonku príjemných  17°C, slnko svieti a vy by ste sa radi kúpali v priezračnej vode v lákavo vyzerajúcom bazéne, lenže jediné čo môžete je kúpať sa akurát tak doma vo vani.Tento problém sa dá jednoducho vyriešiť a to s pomocou zastrešenia bazéna, ktoré je dnes veľmi výhodné, schopné vyhovieť akýmkoľvek špeciálnym požiadavkám a najmä umožní kúpať sa aj v mesiacoch, kedy nie je možné bežne sa kúpať.

 

Možnosť kúpať sa máte približne už v apríli a to až do skorého novembra, čo je predĺženie sezóny takmer o 4 mesiace. To, že voda v bazéne je omnoho prijateľnejšia je spôsobené tzv. skleníkovým efektom, keď prvé jarné slnečné lúče dopadajú na zastrešenie a v bazéne sa tak voda prirodzene ohrieva, nie je ovplyvňovaná žiadnymi inými podmienkami.

 

Zastrešenie bazéna so sebou prináša okrem iného, tieto výhody :

  • teplota vody v bazéne je o príjemných niekoľko nezanedbateľných stupňov vyššia
  • takýmto spôsobom teda ušetríte aj náklady na vyhrievanie bazéna
  • zastrešený bazén udržuje svoju teplotu aj napriek nočným výraznejšie nižším teplotám
  • môžete sa kúpať kedykoľvek, bez ohľadu na to, či vonku prší alebo fúka studený vietor
  • ak dostanete chuť na priame slnko pri kúpaní, stačí zastrešenie zasunúť za bazén
  • zastrešenie tiež chráni vodu v bazéne pred znečistením rôznymi nečistotami z okolia ako je lístie, peľ alebo dažďová voda, ktorá tiež znehodnocuje vodu v bazéne
  • ušetríte tak aj na chemickom čistení, ktoré už nie je až také potrebné

Dôležité je myslieť tiež na bezpečnosť, ktorú zastrešenie bazéna plní. Nešťastie sa môže stať rýchlo a najmä  pri deťoch, preto je zastrešenie veľmi vhodné ako zabezpečenie pred takou nehodou a tiež je ponúkaná možnosť zaobstarať si na zastrešenie zámok. Zastrešenia sa vo všeobecnosti rozlišujú najmä podľa výšky, ktorá vplýva na skutočnosť, či sa dá pohybovať v rámci zastrešeného bazéna alebo nie. To znamená, že jedny plnia hlavne účel zakrytia bazéna v čase, keď sa nepoužíva a ďalšie umožňujú svojvoľný prístup a pohyb, a teda sa dajú využívať kedykoľvek. Menšie zastrešenia však nepôsobia tak rušivo pri pohľade na záhradu a jej charakter.

 

Dá sa povedať, že zastrešenie si môžete doslova vytvoriť sami, keďže dnes sú možnosti rôzne a predajca určite rád vyhovie vašim požiadavkám. Máte na výber z niekoľkých typov, ktoré sú vopred v ponuke a tie spočívajú hlavne v tvare zastrešenia, v ponuke sú rôzne nízke oblúkové zastrešenia, zastrešenia s bočnými stenami plynulo prechádzajúcimi do oblúka, kruhové zastrešenia, ktoré majú tvar kupoly, rôzne nepravidelné tvary či zastrešenia konštrukčne prispôsobené k upevneniu na stene a pod. Treba poznamenať, že oblúkové typy majú vynikajúcu samočistiacu funkciu, to znamená, že sneh na nich dlho nepobudne, dažďová voda z nich zmýva všetky nečistoty a sami o sebe sa jednoducho čistia. Pokiaľ chcete použiť vlastné rozmery zastrešenia je to len na vašom individuálnom rozhodnutí. Máte tiež možnosť vybrať si dvere posuvné alebo na pántoch a tiež, kde ich chcete mať umiestnené.

Konštrukcia sa vyrába z veľmi kvalitného hliníku, ktorá je veľmi odolná a znesie aj vyššie zaťaženie. Prevedenie tejto konštrukcie môže byť prirodzene ošetrená špeciálnou fóliou alebo si môžete zvoliť prevedenie drevodekor. Výplň je tvorená zväčša z polykarbonátových dosiek alebo sa používa aj organické sklo (plexisklo). Farebné variácie polykarbonátu sú rôzne a používa sa často napr. svetlá modrá, zelená a pod. Podstatným kritériom, ktoré ovplyvňuje plynulosť a ľahkosť posuvu je rovnosť povrchu na ktorom je zastrešenie vybudované.

Rôznorodosť materiálov a možností je najvhodnejšou kombináciou pre vašu spokojnosť s perfektne zastrešeným bazénom so všetkými výhodami, ktoré s tým súvisia. Je potrebné pripomenúť, že zastrešenie môže byť aj dizajnovým prvkom, ktorý obohatí vašu záhradu a dokonale s ňou splynie.

zdroj obr.: www.alukov.sk

About the author

Related Post

Leave a comment